ZDRAVOTNÍ MASÁŽE, DORNOVA METODA, CVIČENÍ.
” Potíže s lymfou mívají spíše ženy, ale i ošetření je vhodné i pro muže.”
Účinky manuální lymfodrenáže – léčivé i kosmetické
_________________________________________
Jak poznáte, že je váš lymfatický systém oslaben?
Zátěž lymfatického systému se může zpočátku projevovat únavou nohou, později celého těla, otékáním kotníků, hlavně večer a po velké námaze, otoky celých končetin, později otoky v břiše, často přisuzovaným otylosti, otoky očních víček, uzlin pod očima (váčky), mízních uzlin, dechovými potížemi bez zřejmé vnější příčiny, sklonem k infekčním nemocem z oslabení imunitního systému a v neposlední řadě vznikem nádorových onemocnění.
Lymfatická masáž – Kontraindikace:
Techniky manuální lymfodrenáže různých národ lymfodrenáž se někdy liší. Pro ošetření lymfy je vždy nejlepší lymfovat celé tělo. Avšak je možné, vedle lymfodrenáže celého těla, rozdělit lymfu na dolní část, horní část.
Počet lymfodrenáží je individuální podle dané problematiky a schopností těla regenerovat. Ženám je doporučováno lymfodrenáž podstoupit 2 x do roka s 6 až 10 návštěvami. Po této kůře není vůbec od věci chodit na takzvanou udržovací masáž jednou za 3 až 4 týdny.
Jednorázová lymfatická masáž, tedy jedna návštěva, se bohužel míjí s požadovaným účinkem a nenaplní Vaše očekávání. Na masáž je dobré mít spodní prádlo pokud možno bez gumičky nebo s nějakou volnou! Mohla by totiž škrtit uzliny, které uvolňujeme a které jsou důležité pro správný chod celého oběhu.
Nejúčinější je samozřejmě opakovaná celková manuální lymfodrenáž, ale také jsou pro otoky končetin možné masírovat opakovaně horní a dolní část těla.
Nejčastěji si lidé vyzkouší, mnou nabízený typ celkové manuální lymfodrenáže, a po konzultaci se rozhodnou pro permanetku. (První masáž, pak zahrnuji do koupené zvýhodněné permanetky).
Pro zvýšení účinnosti lymfatické masáže je důležité dodržovat některé zásady. Nejdůležitější z nich je dostatečný přísun tekutin. Což je asi 2 až 3 litry vody za den. Samozřejmě záleží na tom kolik měříte, vážíte a jaké je zrovna počasí. Zkrátka pít tak akorát, ne málo a ne zbytečně moc. Proces můžete podpořit pitím bylin -tedy lymfatickým čajem. V den masáže je skvělé mít dostatek pohybu, protože činnost svalů zajišťuje pohyb lymfy a tím se samozřejmě účinek zvyšuje! Rovněž je dobré vyvarovat se pití alkoholu, kávy a kouření. Je to proto, aby se ulehčilo čistícím orgánům (jako jsou například ledviny a játra), při odbourávání uvolněných odpadních látek a solí. Zdravá životospráva při absolvování lymfatické masáže je základem pro dosažení výborných výsledků, které lymfatická masáž nabízí.
Lymfatický systém je „detoxikační“ systém našeho těla. Skládá se ze sítě mízovodů, které v podstatě kopírují cévní systém, ale na rozdíl od něj nemá vlastní pumpu (srdce). Pohyb mízy je zajištěn pomocí svalů, dýchání a pulsování cévního systému. Míza před přechodem do cévního řečiště prochází skrz mízní uzliny, kde je filtrována a obohacena o lymfocyty, které v uzlinách zajišťují imunobiologickou funkci lymfatického systému. Lymfatický systém je proto hlavním faktorem obranyschopnosti organismu a jako takový má obrovský podíl na velké většině nemocí dnešní doby.
“Posledních pár měsíců před operací kyčle, mi Pavlova masáž výrazně pomohla udržet se relativně v kondici. Mám za to, že také díky tomu probíhá nadmíru dobře i současná pooperační rehabilitace. Jak jsem se snažil odlehčovat jednu nohu, přetěžoval jsem samozřejmě tu druhou, zároveň se mi křivila záda a nerovnováha se promítala až do ramen. Zde mi velmi pomohla klasická másáž společně s baňkováním a některými prvky Dornornovy metody. Dále mě začala otékat kolena, lýtka a kotníky. Tady pomohla lymfatická masáž. Pomohly nejen přímé masáže, ale také jednoduché, ale účinné cviky, které mě Pavel naučil, abych mohl cvičit i doma. Vřele doporučuji.”
Při masážích si povíme více o fungování lymfy, a jak si ji podpořit v každodenním životě.
Chcete se více dozvědět o DORNOVĚ MĚTODĚ Plus?
"Co je důležité, je očím neviditelné, protože správně vidíme jen srdcem."Antoine de Saint-Exupéry